Новини

Останні новити з діяльності Центру новітніх технологій навчання "NCNTU-Newest System" ВСП "Надвірнянський фаховий коледж НТУ"

Previous Next

ВИПУСКНИКИ КОЛЕДЖУ – ОЧІКУВАННЯ ПОТЕНЦІЙНИХ РОБОТОДАВЦІВ

Запровадження загальнонаціональних карантинних заходів неабияк змінило організацію не лише освітнього процесу, а й змусило усіх нас в одну мить почати працювати із використанням дистанційних технологій навчання.


Так, найближчим часом усі творчі зустрічі, профорієнтаційні заходи та семінари-навчання доступні онлайн. Це, звичайно, приносить учасникам і певний дискомфорт, проте переваг достатньо, адже незважаючи на фізичне місцезнаходження, ми завжди можемо долучитися до онлайн-заходів з допомогою різних гаджетів, а їх у сучасному світі вдосталь.

Найбільш хвилююче питання для будь-якого студента, а тим більше випускника, є пошук можливостей, щоб застосувати власні знання і вміння на практиці. Знайти роботу для людини, яка ще не має досвіду нелегко, навіть за умови, що отримана освіта є престижною і затребуваною на ринку праці. Більшість роботодавців зацікавлені пошуком фахівців із досвідом професійної діяльності, тож не дуже переймається проблемами адаптації молодих спеціалістів. Саме для того, щоб допомогти студентам і випускникам нашого коледжу, організований онлайн-брифінг з потенційними роботодавцями нашого міста та адміністрацією територіальної громади. Учасниками зустрічі були студенти, випускники нашого коледжу, заступник директора з навчальної роботи Скрипник В.С., викладачі Савчук І.В., Томчук Н.В., Ферштей І.Л., Штогрин Д.Р., а також наші роботодавці:

  • Андрійович Зіновій Мирославович – голова Надвірнянської територіальної громади
  • Лилик Віталій Васильович – керуючий Надвірнянського відділення ПриватБанку
  • Гаврилюк Марія Михайлівна – начальник відділення страхової компанії UPSK – Українська пожежно-страхова компанія
  • Опаленик Леся Мигалівна – провідний спеціаліст відділу ведення карток реєстру застрахованих осіб управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області
  • Савчук Тетяна Василівна – к.е.н. доцент кафедри обліку та оподаткування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

Спікери заходу акцентували увагу студентів-випускників на особливостях працевлаштування в умовах сучасного ринку праці, про критерії відбору та вимоги роботодавців до молодих спеціалістів.

Андрійович З.М., голова Надвірнянської територіальної громади, підкреслив, що одним з найбільш важливих та дієвих методів досягнення успіху в будь-якій сфері діяльності є мотивація, чітке та виважене планування своїх дій. Адже вдало спланований і реалізований план сходження по соціальних сходинках є запорукою добробуту та можливістю отримання престижної роботи. Закликав випускників коледжу брати активну участь в житті Надвірнянської територіальної громади.

Лилик В.В., керуючий Надвірнянського відділення №1 АТ КБ "ПриватБанк", зазначив, що професія банкіра вимагає від фахівця таких якостей як прагматизм, аналітичний склад мислення, компетентність у своїй справі, стратегічне бачення діяльності банку, економіки в цілому, соціальна відповідальність тощо.

Банкір має бути не просто фахівцем в економічній галузі. Це має бути і фінансовий стратег, і психолог, і порядна й чесна людина. Банкір має володіти цілим набором загальнолюдських позитивних рис, які допомагали б людині в роботі. Це і витримка, і порядність, і професійний такт, і вміння зберегти таємниці, знайти вихід зі складної ситуації, встановити спільну мову зі співрозмовником, який через певні обставини провокує конфлікт тощо.

Гаврилюк М.М., начальник відділення страхової компанії UPSK – Українська пожежно-страхова компанія, окреслила сутність страхування як особливої сфери фінансової системи держави, перспективи розвитку національного страхового ринку та можливості випускників нашого закладу щодо побудови кар’єри у страховому бізнесі.

Опаленик Л.М., провідний спеціаліст відділу ведення карток реєстру застрахованих осіб управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, зазначила, що Пенсійний фонд – центральний орган виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного забезпечення, проводить збір, накопичення та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, пенсій за особливі заслуги перед Україною, допомоги на поховання, інших соціальних виплат.

Савчук Т.В., кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та оподаткування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, наголосила, що важливо продовжувати навчання і після завершення коледжу. Потенційний роботодавець розглядає диплом не тільки як гарантію отримання певних знань та підтвердження кваліфікації за спеціальністю, але і як результат цілеспрямованості здобувача, показник уміння працювати і досягати поставлених цілей. А ці якості для будь-якої спеціальності й на будь-якому робочому місці розцінюються як позитивні. Серед відомих людей, які здобули вищу освіту були: магістр обчислювальних наук, розробник і співзасновник пошукової системи «Google» Ларрі Пейдж, доктор права, засновник платіжної системи PayPal Пітер Тіль, дипломований фінансист, американський підприємець і найбільший в світі інвестор Уоррен Баффет, адже рівень доходу напряму залежить від рівня освіти.

Скрипник В.С., доктор технічних наук, заступник директора з навчальної роботи ВСП «Надвірнянський фаховий коледж НТУ», підсумував, що загальнонаціональний карантин змусив внести зміни у організацію освітнього процесу, інтенсифікувати впровадження сучасних інформаційних технологій навчання. У планах, найближчим часом проведення творчих зустрічей, профорієнтаційних заходів та семінарів-навчання в режимі онлайн, а отже зможемо залучати більше учасників, незалежно від їхнього місця перебування.


Учасники заходу підсумували, що ринок праці для молоді попри все не скоротиться. Проте зміняться вимоги до компетентності, зокрема актуалізується комплекс навичок дистанційної роботи – від володіння спеціальними програмами відеоконференцій, веб-інструментами, вміння працювати з соціальними мережами і до вміння донести й обґрунтувати свою думку. Тож той, хто швидше адаптується до цих реалій, і отримає конкурентну перевагу на ринку праці. Ми завжди відкриті для співпраці і радо запрошуємо долучатися до наших проєктів.

 

Зв'яжіться з нами

78405 Україна, Івано-Франківська область, місто Надвірна, вулиця Соборна, 106

  • dummy+3 (8) 068 5333241

  • dummy+3 (8) 067 3696650

  • dummy ncntu.newestsystem@gmail.com

Листування

Введіть свій емейл, і ми надішлемо вам більше інформації

Search